Szybki kontakt: tel. 517456946 lub tomek@tdutkowski.com

Grafika na pudełkach kart graficznych

Dzisiejsze karty graficzne mają takie osiągi, że przy starych kartach graficznych wyglądają jak mercedesy przy polonezach. Mimo że stare karty graficzne w większości nie nadają się już dzisiaj do niczego, to nie można odmówić im jednej rzeczy – stylowych opakowań, w których je sprzedawano.

Przeróżne kolorowe postaci znajdujące się na opakowaniach kart graficznych miały tak wymyślny wygląd, że człowiek gotów był pomyśleć, że samą swoją obecnością zwiększają moc danej karty. Wszelkiej maści wojownicy, magowie, cyborgi i inne bliżej niezidentyfikowane istoty wyglądały niekiedy tandetnie, ale z pewnością miały swój urok, którego dzisiejszym opakowaniom kart brakuje.

Logicznie rzecz biorąc tego typu grafiki nie miały większego sensu, ale w czasach, gdy oprawa wizualna nie była jeszcze tak dużą częścią życia jak dziś, działały na wyobraźnię i zwiększały wartość dodaną naszej karty.

Dzisiaj producenci nie przywiązują już takiej wagi do urozmaicania opakowań, dlatego warto popatrzeć, jak robiło się to kiedyś.
P.S. Na końcu galerii znajduje się chyba najbardziej oryginalne opakowanie :)

 

8800gts

9600frog

a2600d

gigi box

geforce4

geforce6

diamond-monster-box

gf6200

gf6600

gts250frog

 gtx470

hercules

ti200

ti500

creative voodoo2 8mb box

 voodoo5

x700

gf256-kid

 

Źródło inspiracji: www.theverge.com

 

Wróć na górę