Szybki kontakt: tel. 517 456 946 lub tomek@tdutkowski.com

Co to jest wykrojnik?

wykrojnik

Co to jest i do czego służy wykrojnik

W związku z różnymi zapytaniami kierowanymi ze strony klientów, postaram się odpowiedzieć na pytanie, czym są wykrojniki i w jakich przypadkach są niezbędne. Jesli chcesz, aby twój projekt miał specjalny krztałt, dodatkowe wycięcia lub po prostu tworzysz opakowanie, wtedy niezbędny będzie wykrojnik. Służy on do masowego wycinania i gięcia kartonu lub papieru w określonych miejscach. Dzięki niemu nie trzeba ręcznie wycinać na przykład tysięcy opakowań. Wykrojnik, jest to specjalnie przygotowany metalowy, ostry obrys, który ma oznaczone miejsca cięcia i gięcia jeśli są potrzebne. Każdy wykrojnik możesz po zakończonej pracy zabrać z drukarni i wykorzystać go wtedy, gdy znów zajdzie potrzeba stworzenia identycznego opakowania. Wykrojnika nie trzeba wtedy tworzyć od początku.  Jego żywotność to zwykle około 1 miliona kopii, warto zatem zachować go na przyszłość.

Przykłady zastosowania wykrojników

Głównym celem wykrojników poligraficznych jest wydruk opakowań róznych produktów. Wykrjoniki stosujemy czasami do wydruku etykiet o skomplikowanym krztałcie.

 

Jaka jest cena wykrojnika

Tak zdecydowanie. Po pierwsze ktoś musi go zaprojektować, a potem należy go wyprodukować (najczęściej używając w tym celu specjalnych ciężkich maszyn). Wtedy dopiero można zacząć go używać do masowej produkcji tego, co zamawiasz.

 


Może cię zainteresować również:
Wróć na górę